Strojní čištění ucpaného bytového odpadu

Ucpaný dřez je jednoznačně nejčastější ucpávka v domácnosti. Dřez je doma nejpoužívanější odpad a podle toho také vypadá. Potrubí je zanesené nejčastěji tukem z pánví apod. k tomu nějaké ty zbytky jídla + myčka, která musí svůj obsah někam vypustit a téměř vždy bývá na stejném odpadu jako dřez. 

Kámen úrazu je v tom tuku, který v potrubí rychle ztuhne, tím pádem zůstává v potrubí. No a časem to přestane odtékat úplně. Velice často zákazník tuto práci objednává s tím, že to řeší několikrát ročně a chce provést výměnu potrubí. 

Téměř vždy je na vině špatně prováděné čištění z minulých zásahů, takže stačí čištění odpadů objednat u nás a je po problému.

Další častý problém, zejména v bytech starších činžovních domů, ale i panelových domech a moderní zástavbě je to, že při vypouštění dřezu se voda vrací do vany, nebo sprchového koutu. 

Je to dané tím, že dřez a koupelna jsou na stejném potrubí a to se ucpe před napojením na stoupačku výše uvedeným tukem od dřezu a od vany se k tomu přidají ještě vlasy.

Tyto ucpávky čistíme strojně většinou mašinou Rotenberger, kdy nejprve odpad prorazíme klasickou spirálou na kterou se potom přidávají rozšíření pro řádné pročištění na plný profil potrubí, které má většinou průměr 50 mm. 

U silně zatukovaného potrubí (potrubí ucpaného tukem) se ještě používá proplach tlakovou vodou a chemie. 

Další krok pro udržení odpadu v kondici je montáž přisávací hlavice, většinou pod dřez. Ta zajistí přisávání vzduchu při vypouštění vody do odpadu a ten potom odtéká znatelně lépe. 

Vždy ale záleží na konkrétní situaci a podle toho se určuje postup práce a případně drobná úprava připojení na odpad (přisávací hlavice, jiný typ sifonu atd.)

Cena za čistění odpadu v bytech se pohybuje od 1500 Kč až 2500 Kč celkem. 

Práce trvá většinou 30 min až hodinu.